پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

منو

  مقاله درباره دیابت

   

  دوشنبه 25 فروردين

  1393 چگونه ازن در کنترل دیابت به کار میرود؟

  دیابت بیماری پیچیده ای است که باعث ازدست دادن بینایی ،بیماریهای قلبی،اختلال در اعصاب و گانگرن شدن عضو می شود

  دیابت معمو لا مشکلات قابل توجه ای در گردش خون به وجود می اوردو باعث کم شدن جریان خون در بافت میشود و در افراد چاق مفاصل نیز تمایل به سختی و سفتی پیدا می کنند.
  خونی که به بافت میرسد کافی نیست و بافت اکسیژن کافی در یافت نمی کنددکتر شالنبرگ می گویدوقتی که به بافت اکسیژن نمی رسد مشکلی که در دیابت به وجود می اید گانگرن شدن بافت و عدم توانایی در مقابل عفونت است.
  در دیابت توانایی آزاد کردن اکسیژن توسط 3-2 دی فسفو گلیسرات در RBCکاهش می یابدعملکرد 3-2
  DPGگلبول قرمز را تحریک می کند که اکسیژن را حمل کند و به بافت تحویل دهد پایین تر از نرمال است و اگر مقدار آن در سیستم مولکولی کافی نباشد گلبول قرمز توانایی تحویل اکسیژن را ندارد.
  هنگامی که ازن را وارد می کنیم اکسیژن بیشتری در خون وارد میشود و 3-2DPGتولید میشودو سیستم تحویل اکسیژن در خون شروع به بهبود یافتن می کند و ازن به نظر می رسد به فعالیت متابولیسم سلولی و ادامه تبدیل غذا به انرژی کمک می کند.دکتر شالنبرگ می گوید ازن باعث می شود که متابو لیسم بالا برودو در دیا بت مفید است و اکسیژن رسانی به بافت سریعتر صورت می گیرد.
  ATPمولکول مهمی است که انرژی را در سلول نگه می دارد و ازن تراپی عملکرد آن را تسهیل می کند ATPباعث می شود که سلول جامعیتش حفظ شود و به موجب آن سلول توانایی عبور مواد به داخل و خارج سلول را دارد که دکتر شالنبرگ می گوید اگر غشا سلول کلاپس شود سلول می میرد اگر تعداد زیادی سلول بمیرد بافت شروع به مرگ می کندو گانگرن اتفاق می افتد گانگرن شدن یک انگشت عوارض جدی دیابت می باشد که در 50% موارد رخ می دهد و بیشتر در افرادی رخ میدهد که دیابت خود را به خوبی کنترل نکردند و نسبت به رژیم غذایی خود بی اعتنا بوده اند.
  بویژه افرادی که نمی توانند نوشیدن شراب را ترک کنند و با استفاده از 4 میلی گرم قرص پایین آورنده قند خون قند خونشان در حدود 230می باشد که رنج نرمال آن میان 120-70 است.
  دکتر شولنبرگ به مدت دو سال با کوئنتین کار می کردکه تغییر رژیم غذایی را تجویز می کردند در زمان کوئنتین وقتی سه انگشت در پا گانگرن می شد مرسوم بود که پزشکان در یک برنامه زمانی پا را از قوزک قطع می کردند دکتر شالنبرگ تصمیم گرفت از ازن برای بافت گانگرن شده استفاده کند.
  برای درمان کوئنتین و شالنبرگ از عناصر دیگر از تر کیبات ازن استفاده کردند به نام شلاتور که شلا تور گردش خون را بهبود می بخشد که دکتر شالنبرگ به این درمان ترکیبی CHEZONEمی گوید.
  شلاتور گردش خون بافت را بهبود می دهد و باعث می شود اکسیژن بیشتری دریافت کند باعث بهبود ی ریت متا بولیک می شود و استفاده بهتر گلو کز خون می شود.
  هنگامی که کار آیی استفاده از گلوکز بالا میرود کنترل دیابت به طور طبیعی صورت میگیرد دکتر شالنبرگ می گوید استفاده از ازن در حالت بالا کمک می کند که اکسیژن بهتر قابل دسترس باشد و گردش خون بهبود یابد ترکیب ازن با شلاتور اثر مضاعف در بهبود گردش خون دارد.
  دکتر شالنبرگ کیسه ازن رادر اطراف پای بیمار قرار داد وبه مدت 20 دقیقه پر از گاز ازن کرد و ازن از پوست جذب میشود و ثابت کرد برای درمان زخمهای مزمن و زخم پوستی موفقیت آمیز است.
  وقتی پا به مدت دو هفته تحت ازن تراپی قرار گرفت نواحی اطراف قوزک پا و انگشت گانگرن شده بهبود یافت که باعث شد فقط یک انگشت آمپوته شود.
  بعد از جراحی آمپو تاسیون ممکن است بخیه ها باز شوند و یک زخم بزرگ شکل بگیرد اما بعد از شش هفته استفاده از CHEZONEبهبودی پا افزایش یافته است که استفاده از ازن برای سه بار در هفته و انجام آن به مدت ده ماه باعث شد که زخم پا کاملا بهبود یابد.و دوز درمان دارو نیز به دو میکرو گرم کاهش یافت اگر قبل از سیاه شدن انگشت درمان را شروع کنیم به احتمال قوی می توانیم آن را حفظ کنیم.

  مترجم : صدیقه الیاسی کارشناس پرستاری
  تائید کننده : محبوبه حاج قاسمی  مترون بیمارستان
  ارسال کننده بر روی سایت : اسماعیل فروزان مدیر سایت بیمارستان

   

   

  فایلها


    چگونه ازن در کنترل ديابت به کار ميرود؟

  نظر شما !
  نظرات خود را بیان کنید

  لطفا توضيحات مورد نظر خود را وارد کنيد:
  متن پيام
  چگونه با شما ارتباط برقرار کنيم:
  ايميل شما:
  نام شما (انتخابي)
  تلفن:
  فاکس/نمابر:
    ارسال  پاک 

  5.4.0.0
  V5.4.0.0